Listopad 2007

diplomky za IV. bleskovku

30. listopadu 2007 v 20:24 | Miška |  fOr yOu - by Me
Ani..něco takovýho mi už nedávej xD


dotazník na Martina

28. listopadu 2007 v 19:50 | Miška |  Maťko - info
Aké stylistické zmeny som už v SHS podstúpil/a:
Zatiaľ len vlasy, kúsok mi nafarbili načerveno.
Čo najkrajšie mi porota povedala:
Že som salámista.(o:
Čo najnepríjemnejšie mi porota povedala:
Dara: "Toto bol najhorší výkon tohto večera."
Komu som dal/a svoj prvý autogram: Nevlastnej sestre.(o:
Akú pesničku by som si určite v SHS chcel/a zaspievať:
Simple Plan - Perfect. To by bola pecka.(o:
Kto najmilší mi vypadol v semifinálových kolách:
Joyko, Adam, Mamba, Filip, Katka Smolinská.
Kto je tu môj najlepší priateľ/ka a prečo:
Tomi Krak.
Ktorý porotca mi je najmilší a prečo:
Lacko Lučenič, lebo je objektívny.
Na ktoré finálové kolo sa najviac teším a prečo:
Na orchester, dúfam, že budú všetci v čiernom.

1. finálové kolo

28. listopadu 2007 v 19:46 | Miška |  Maťko - info
Překonali už stěhování do nového hotelu, kde mají o trošku více pohodlí. Krom toho jim vypadlo mnoho kamarádů a kamarádek, takže někteří museli změnit aji spolubydlící či spolubývající.
Finalisty a finalistky dále čakají další stylistické úpravy, nová vizáž a nové kostýmy. Doteď si v semifinálových kolech oblékali víceméně to, v čem se cítili pohodlně, teď je čakají rozlišné téma finálových kol, ke kterým budou muset být sladěné i jejiich šaty. Samozřejmě, naše paní kostymérky udělají všechno pro to, aby se i v nových kostýmech cítili pohodlně, aby se jim dobře zpívalo.
Každopádně nás čaká první kolo na tému Rok narození. Finalisti a finalistky teda budou zpívat písničky, které vznikly přesně v roku jejich narození. A bude to široký výběr, protože nejmladší zpěvák a zpěvačka mají 15 let a najstarší zpevák má 25 let.
Tady je odkaz na videa, semifinálové večery, kde zpíval Maťa... :-* je roztomilej

Matka má o Martina obavy

28. listopadu 2007 v 19:32 | Miška |  Maťko - info
Děti ze soutěže Slovensko hledá SuperStar, mezi které patří aji patnáctiletý Martin Konrád...
...tráví hodiny poflakovaním po nákupních centrech bez doprovodu dospělého. Kdo zodpovídá za jejiich bezpečnost?
Mámu jen patnáctiletého semifinalisty Martina Konráda celý minulý týden znepokojoval fakt, že její syn príliš hodně času tráví bez dozoru v známém nákupním centru nedaleko hotelu, který sa stal přechodným domovem soutěžících. "Nepáči sa mi, že sa deti voľne pohybujú po Bratislave," prozradila Šarmu Andrea Konrádová ze Šale. "Ako zákonný zástupca som podpisovala papier televízii Markíza, ktorá je za neho počas pobytu v hoteli zodpovedná. Na môj vkus ich až príliš často púšťajú von samých. Mám o Martina skutočné obavy," přiznala Šarmu koncem minulého týdne, kdy ješte netušila, že její syn postoupí do finále. "S Martinom sme sa v nákupnom centre túlali veľmi často," potvrdil vypadnutý semifinalista Jozef Rakyta. Ochrance stačilo nahlásit, kam jdeme. SuperStar není vázání. Ti, co ješte neměli osmnáct roků, museli přijít na hotel do šesté hodiny večer. Dospělí semifinalisti mohli být venku do desáté. Skoro jsme však už z hotela neodcházeli," vysvětlil Šarmu stanovené pravidla Joyo.

Není takový...


Patnáctiletého Martina Konráda si už dramaturgie SuperStar evidentně zaškatulkovala mezi rebely. Vlasy nabarvené na černo, mejkap, namalované oči, davy obdivovatelek a cigareta v ruke - takto je od začátku prezentovaný student prvního ročníku střední školy, který se učí na číšníka. Pani Andrea však s takovou to extravagantní stylizací syna nesouhlasí. "Markíza je komerčná televízia a ide jej predovšetkým o zisky. Je im jedno, čo bude s tými deťmi, keď sa vrátia do reálneho života. Martin nie je taký, ako ho prezentujú. Oni potrebovali mať v súťaži ďalšieho rebela, ako bol Mikla alebo Štroffek, a môj Martin sa im na to hodil," pověděla pro Šarm rozhorčená paní Konrádová. Jedním dychem však přiznáva, že vlasy mu na černo nabarvila sama před půl rokem, ale nebyla z toho nadšená. Rovněž není smířrená s tím, že její druhorozený syn kouří. "Viem o tom, ale neschvaľujem to. Čo ho mám za to zabiť?" smutně si vzdychne starostlivá máma, která sa netají tím, že se synem byly těžkosti aji v minulosti. "V škole mal problémy, jeho výchova nie je ľahká. Práve preto ho chodím kontrolovať do Bratislavy." Pořádně ji též rozhořčila prezentace jejího nedospělého syna, který celý život zápasí se zajakávaním, jako neodolatelného, charizmatického vzoru žen. Podle paní Konrádové ve skutočnosti její pubertální syn nemá žádnou přítelkyni. "Má len kamarátku Kristínku, pre ktorú by spravil čokoľvek. Má ju rád, ale určite nemá niekoľko priateliek, ako to vyznelo na obrazovke. On predsa nie je taký."
→→To jedno slovo sem nevěděla, jak přeložit, tak si toho nevšímejte x) a možná tam bude ještě nějaká chyba, co sem třeba přehlédla...

Maťko x Green Day x Bill

28. listopadu 2007 v 19:03 | Miška |  Maťko - info
ze sk časáku...zajmavej článek...

Joyko a Maťa

28. listopadu 2007 v 18:55 | Miška |  Maťko - info
Joyko Rakyta s Maťou Konrádem sa předháněli o to, kdo bude mít víc komentářů a ohlasů...
Reálným potvrzením toho, že hip hop a punk si neodporují jsou Joyko Rakyta a Maťko Konrád, kteří víc než týden bývali spolu v jednom pokoji. "Predtým som býval s Lukášom," říká Joyko, "Bývalo sa s ním dobre, ale s Maťkom to bolo iné, lebo my sme obaja takí šialení, veľa sme sa spolu vyblbli." Spoločné bydlení však zřemě neprospělo jejich zpěváckým výkonům, protože v druhém semifinálovém kole se sebou nebyli spokojni ani jeden: "Naposledy som spieval úplne hnusne, falošne," říká sebekriticky Joyko. Podobně jako při Maťkovi, Joykove okolí ním je nadšené: "Mamina pri mojich vystúpeniach plakala, ale dokonca aj moja učiteľka spevu mi volala a plakala, že je veľmi šťastná, že konečne nejaký jej žiak má úspech. Bolo to veľmi milé, skvelý pocit.Mrzí ma, ak som ich svojím vypadnutím sklamal."
Joyko s Martinem se spočátku předháněli, kdo má na internetu víc komentářů a ohlasů, no Joyko to co nejdříve vzdal: "Maťko rozhodne vyhrával, druhá bola Ivanka, na ktorú sa nemožno hnevať, pretože ona je naša hviezda, a tretí som bol ja. No a keby som nebol tretí iba v počte komentárov, ale aj v poradí ako spevák, bolo by to super." Toto přání se mu však nevyplnilo, no čas ukáže. Vždyť množství komentářů přece svědčí aji o tom, že fanoušků měl jistě nemálo...!
Mimochodem, kdo by ješte náhodou nevěděl, Joyko nebyl jediný hip hopersky založený zpěvák v SuperStar. Hip hop tancuje aji Dominika Mirgová, s kterou si Joyko velmi rád zatancoval. Na začátku, když měli ješte víc času, dokonce údajně vymýšleli spoločné choreografie. Dominika byla a snad i je Joykovou velmi dobrou kamarádkou, zřejmě však ne lepší ako Vierka. "Vierka mi bude veľmi chýbať, veľmi sme si sadli a zabávali sme sa, dokonca sme skladali rozličné spoločné piesne," povídal Joyko se smutným úsměvem jisté ztráty, "Veľmi rád by som sa hudbe venoval aj naďalej, je to môj život, ale zatiaľ som nedostal žiadne ponuky. Tak mi ostáva iba dúfať."

Jaká píseň Martina prý vystihuje...

28. listopadu 2007 v 18:20 | Miška |  Maťko - info
O této písničce Martin řekl, že vystihuje jeho samotného, jaký je a co vše v životě prožil. Tak tady je překlad...
Simple Plan - Untitled
Otevřu oči
Snažím se vidět, ale jsem oslepený bílým světlem,
Nemůžu si vzpomenout jak
Nemůžu si vzpomenout proč
Tu dnes večer ležím
A nemůžu vystát tu bolest
A nemůžu to odehnat pryč
Ne, nemůžu tu bolest vystát
Jak se mi tohle mohlo stát
Dělal jsem svoje chyby
Neměl jsem kam běžet
Noc pokračuje
Jako když se ztrácím
Je mi špatně z tohohle života
Prostě chci křičet
Jak se mi tohle mohlo stát
Každý křičí
Snažím se udělat zvuk, ale nikdo mě neslyší
Sklouzávám z okraje
Visím na vlásku
Chci to začít znovu
Tak se snažím počkat na dobu, kdy na ničem nezáleželo
A neumím vysvětlit, co se stalo
A nemůžu vymazat věci, které jsem udělal
Ne, nemůžu
Jak se mi tohle mohlo stát
Dělal jsem svoje chyby
Neměl jsem kam běžet
Noc pokračuje
Jako když se ztrácím
Je mi špatně z tohohle života
Prostě chci křičet
Jak se mi tohle mohlo stát
Dělal jsem svoje chyby
Neměl jsem kam běžet
Noc pokračuje
Jako když se ztrácím
Je mi špatně z tohohle života
Prostě chci křičet
Jak se mi tohle mohlo stát

foto Maťovi girl...

28. listopadu 2007 v 18:14 | Miška |  Maťko - info
Její nick Jenji na birdz a nick kikuska7 na booom...

Maťa na chatu - bebenko5

28. listopadu 2007 v 18:07 | Miška |  Maťko - info
Tak toto je z nějakýho slovenskýho chatu... nedávno Martin v přímým přenosu oznámil, že nick bebenko5 je doopravdy jeho :)